Gründer

Bitcoin trafia w nowe rekordy roku 2020, gdy rajd w kierunku 20.000 dolarów umacnia się.

Po zrównaniu z ziemią na początku 2020 roku, byki Bitcoin (BTC) w końcu przejęły kontrolę, ponieważ aktywa kryptograficzne numer jeden wyskoczyły z regionu 9200 dolarów i za niecałe dwa tygodnie osiągnęły rekordowy poziom 11 700 dolarów, przekraczając linię trendu spadkowego.

Wywołany przez DeFi-buka bieg byków został dodatkowo wzmocniony napięciami politycznymi pomiędzy Ameryką i Chinami, które spowodowały, że w ostatnim tygodniu rynek kryptograficzny wzrósł w górę, w tym złoto.

Ponadto, kontrakty terminowe CME na Bitcoin Future były najbardziej aktywną sesją w ubiegłym tygodniu, z otwartym zainteresowaniem rosnącym do rekordowych poziomów, co wskazuje na zwiększony apetyt instytucji na BTC.

Dla większości inwestorów kryptograficznych, BTC przełamanie 11.500 dolarów było bardziej byczym posunięciem niż krypto waluta, ponieważ stworzyło podstawę do dalszych ruchów w górę.

Jeden z inwestorów kryptograficznych o nazwisku Pierre – Frenchy zauważył, że gdyby BTC odzyskała 11.500 USD w ciągu tygodnia i miesiąca, ścieżka do jej wszechobecnego szczytu w wysokości 20.000 USD nie miałaby większego oporu.

“Kilka godzin przed masowym miesięcznym zamknięciem”. Kilka dni, aby przejść do zamknięcia tygodnika powyżej 11,5k.I osobiście nie miałby żadnych problemów z uchem kukurydzy zawisającym między 10k a 11,5k, jeśli to jest to, co potrzebne do zrównoważonego wzrostu do ATH”, powiedział tweeted.

Inny analityk wskazał na “strukturalny fraktal”, który bierze pod uwagę wszystkie poprzednie cykle byków, podkreślając, że spowodowałoby to duży rajd.

Na razie wykresy Bitcoin’a wyglądają parabolicznie i ostatnie dwa razy BTC pokazały ten wzór w listopadzie 2017 i czerwcu 2019 roku. W ciągu zaledwie 2-4 miesięcy BTC podwoiła swoją wartość, więc tym razem można się spodziewać dużej zmienności i szybszych ruchów.

Jak wcześniej stwierdziła Cameron Winklevoss:

“Następny bieg byka Bitcoina będzie dramatycznie inny. Dziś jest wykładniczo więcej kapitału, kapitału ludzkiego, infrastruktury i wysokiej jakości projektów niż w 2017 roku. Nie wspominając już o bardzo realnym widmie inflacji, przed którym stoją wszystkie reżimy fiatów. Zapnijcie pasy!” – powiedział.

Zwolennicy Kryptończyków stają się teraz bardzo byczy wobec BTC, twierdząc, że rozpoczęły się wysoce oczekiwane działania mające na celu odzyskanie 20.000 dolarów i ustanowienie nowych rekordów.

Według Simona Dedica, współzałożyciela kryptońskiej firmy badawczej Blockfyre, tegoroczny bieg byka będzie na “zupełnie innym poziomie”, ponieważ rynek bardzo dojrzał od 2017 roku z nowymi produktami inwestycyjnymi.

Danny Scott, dyrektor generalny giełdy kryptońskiej CoinCorner w Uk, zauważył:

Jak dotąd, Bitcoin przekroczył kluczowy opór na 11.600 dolarów i obecnie próbuje przełamać rosnącą linię trendu.

Jeśli cena zamknie się powyżej tego oporu w ciągu dnia, oczekuje się, że rajd będzie kontynuowany w kierunku oporu na poziomie 11 800 dolarów i ostatecznie przełamie opór psychologiczny na poziomie 12 tys. dolarów.

Następny duży opór wynosi $12 300, a następnie $12 500. Jeśli widzimy wycofanie, 11 600 i 11 400 dolarów jest kluczowym wsparciem przed zejściem w dół do 11 000 i 10 800 dolarów.

W momencie pisania, BTC handluje na poziomie $11,666 i wzrasta o 27,4% na 7-dniowej osi czasu.